Leszek Naziemiec – Dzikie pływanie: Antarktyda i Jukon

DZIKIE PŁYWANIE: ANTARKTYDA I JUKON

Leszek Naziemiec – pływak przygodowy opowie o swoich ostatnich wyprawach i doradzi jak rozpocząć pływanie w chłodnych i dzikich wodach.

Fizjoterapeuta dziecięcy i psycholog, autor książki “Dzikie pływanie” i najnowszej “Dzikie dziecko”, w której podpowiada jak wspierać rozwój małych dzieci, inspirując się dziką przyrodą i tzw. kulturami pierwotnymi.

Pływam w wodach otwartych od dzieciństwa, ale prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się w 2007 roku. Wystartowałem w zawodach, które odbyły się w jaskini Punkvy w Czechach.

Popłynąłem w podziemnej, zimnej rzece. Wtedy postanowiłem pływać każdego dnia i gdzie się da. Bez względu na porę roku. Jednocześnie zacząłem się doskonalić w technice pływackiej. Zwieńczeniem długiej drogi było wydanie książki: „Dzikie pływanie”, która ma stanowić kompendium wiedzy dla wszystkich, rozpoczynających taką przygodę.

W książce można znaleźć też opisy wypraw pływackich, które zorganizowałem wraz z przyjaciółmi. Życie dopisuje następne rozdziały, obejmujące oprócz nowych wypraw, akcje społeczne, trening freedivingu i pływanie śródlądowe na tradycyjnej wiślanej łodzi.

Po więcej informacji zapraszamy na:
Dzikie pływanie – Leszek Naziemiec

Skip to content