PROGRAM 18. WŁÓCZYKIJA

SOBOTA 17.02.2024

16:00 – 15. Ekstremalny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme


ŚRODA 21.02.2024

17:00 Edyta Waszak „Brama Dźwięku” (Gryfiński Dom Kultury)
17:40 OTWARCIE FESTIWALU: Piotr Wnuk – „Góry medytacja w ruchu” (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 Marta Pruchnicka – „Lubię robić rzeczy pierwszy raz w życiu” (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 Degustacja: Artur Piotrowski i Hubert Woś „Leśne smaki” (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 FILM: 20 DNI W MARIUPOLU (Gryfiński Dom Kultury)


CZWARTEK 22.02.2024

10:00 Diana Czajkowska – „Zmysły ziemi” (Gryfiński Dom Kultury, MAŁY WŁÓCZYKIJ)
10:00 Alicja Kuchar – „Warsztaty górskie” (Gryfiński Dom Kultury, MAŁY WŁÓCZYKIJ)
12:00 Zuzanna Wielgos i Jakub Leniar – „Teneryfa – busujący w kaktusach” (Gryfiński Dom Kultury, MAŁY WŁÓCZYKIJ)
16:00 Inauguracja klubu (klub festiwalowy)
16:45 Emma Pawłowska – „Góry Dynarskie” (Gryfiński Dom Kultury)
16:45 Mateusz Jakubowski – „Haiti” (klub festiwalowy)
17:45 Dorota Kłąb – „Hiszpania mniej znana, różnorodność krajobrazu, kultury, smaków i … języków” (Gryfiński Dom Kultury)
17:45 Mateusz Fabiszak – „Maratony Europy” (klub festiwalowy)
18:45 Jerzy Arsoba – „Połączenie na żywo z Jurkiem na Tajwanie” (Gryfiński Dom Kultury)
18:45 Michał i Zbyszek Kozakiewiczowie – „Kozacka wyprawa do Afryki” (klub festiwalowy)
19:00 Adam Stecyk – „Tajemnice Świętej Doliny Inków” (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 KONCERT: Hey Hato (klub festiwalowy)


PIĄTEK 23.02.2024

10:00 Diana Czajkowska – „Zmysły ziemi” (Klub Nauczyciela, MAŁY WŁÓCZYKIJ)
10:00 Alicja Kuchar – „Warsztaty górskie” (Pałacyk pod Lwami, MAŁY WŁÓCZYKIJ)
11:00 Robert Maciąg – „Chińskie warsztaty” (Pałacyk pod Lwami, MAŁY WŁÓCZYKIJ)
14:00 Michalina Kupper – „Tajemniczy Irak” (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 Bartosz Słabicki – „Białoruś niebieskooka mój osobisty skansen” (klub festiwalowy)
15:00 Weronika Milczewska – „Wielkanoc wśród ludności Cora w Meksyku” (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 Dorota Kłąb – „Chile kraina kontrastów, wina i cudów natury” (klub festiwalowy)
16:00 SPOTKANIE AUTORSKIE z Dorotą Filipiak – „Rumunia. Pęknięte lustro Europy” (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 Zuzanna Wielgos i Jakub Leniar – „Dobra, to jedziemy do Rumunii” (klub festiwalowy)
17:00 Agnieszka Dziadek – „Pieszy trawers Japonii” (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 Wojciech Jachowski – „Dokąd prowadzi plandeka ogrodowa” (klub festiwalowy)
18:00 Krzysztof Krygier – „Uzbekistan jedwabnym i bawełnianym szlakiem” (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 Edyta Waszak – Podróż w dźwiękach mis i gongów” (Pałacyk Pod Lwami)
19:00 Piotr Kilian – „Israel National Trail 1045km gór, kanionów i pustyni” (klub festiwalowy)
19:00 Zuzanna Wojcińska – „Amazonia moja droga do serca Selwy” (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 Ewa Winnik i Krzysztof Kajewski – „Rowerem z Grecji do Polski na sześć sposobów” (klub festiwalowy)
20:00 FILM: Bezdroża (Gryfiński Dom Kultury)
21:30 KONCERT: DUBSKA (Gryfiński Dom Kultury)


SOBOTA 24.02.2024

10:00 Małgorzata Osostowicz – „Joga, to podróż do siebie” (Pałacyk Pod Lwami)
11:00 Spacer z inicjatywą – stwórzmy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry (spacer przyrodniczy, zbiórka przy Centrum Informacji Turystycznej)
11:30 Edyta Waszak – „Sesja relaksacyjna w dźwiękach mis i gongów (Pałacyk pod Lwami)
12:00 Diana Czajkowska – „Zmysły ziemi” (Gryfiński Dom Kultury)
12:00 Iza i Piotr Miklaszewscy – „Podróże z pazurem” (Gryfiński Dom Kultury)
13:30 Olga Dębicka – „Podróżować znaczy żyć” (Gryfiński Dom Kultury)
14:30 Piotr Kilian – „Mount Kościuszko śladem pierwszego zdobywcy, czyli wyprawa narodowa dookoła świata” (Gryfiński Dom Kultury)
14:30 Aleksander Spychała – „Tuk-tukiem w stuptutach” (klub festiwalowy)
15:30 Stasia Budzisz – „Welewetka jak znikają Kaszuby” (Gryfiński Dom Kultury)
15:30 Katarzyna Lewandowska i Kamil Wierzbowski – „Owce, wiatr i zmiana planów” (klub festiwalowy)
16:30 Gabrysia Talarek, Gosia i Igor Skawińscy, Piotr Wilanowski – „Niech żyje Bal” (klub festiwalowy)
17:00 Jakub Rybicki – „Cypr cztery państwa na jednej wyspie” (Gryfiński Dom Kultury)
17:30 Andrzej Maziakowski – „Pozytywna Białoruś” (klub festiwalowy)
18:00 Przemek Lewandowski – „Zakrzywione wędrówki” (Gryfiński Dom Kultury)
18:30 Olga Dębicka – „O Kazachstanie globtrotersko: step by step” (klub festiwalowy)
19:00 Tomasz Owsiany – „Twarze Paragwaju” (Gryfiński Dom Kultury)
19:30 Krzysztof Batycki – „JednoŚladami Andersa” (klub festiwalowy)
20:00 Ula Nycz – „Niekończąca się podróż po Bieszczadach” (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 FILM: „Siostrzeństwo świętej sauny” (Gryfiński Dom Kultury)

21:30 BAL WŁÓCZYKIJATEN PIERWSZY RAZ


NIEDZIELA 25.02.2024

12:00 Ewa Chwałko – „Samotne przejście Półwyspu Skandynawskiego” (Gryfiński Dom Kultury)
12:00 Piotr Gawlikowski – „Dookoła Spitsbergenu – do granicy lodu tropem białych niedźwiedzi” (klub festiwalowy)
13:00 Agnieszka Kępska – „Przyrodniczo – kulturowa podróż do norweskiej krainy Oppland – majestatycznego królestwa Króla Gór” (Gryfiński Dom Kultury)
13:00 Leszek Naziemiec – „Dzikie pływanie: Antarktyda i Jukon” (klub festiwalowy)
14:00 Kaha Hoffman – „Ińskie lata gdzie gwiazdy rezygnują z blasku” (Gryfiński Dom Kultury)
14:00 Maria Chrostowska – „Wędrówka łukiem Karpat” (klub festiwalowy)
15:00 Katarzyna Augustyn – „Kirgistan w cieniu niebiańskich gór” (klub festiwalowy)
15:30 Dolina Dolnej Odry – „Zielona misja: od marzeń do rzeczywistości w Dolinie Dolnej Odry – tworzenie parku narodowego w krainie mokradeł i bagien” (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 Agata, Grzegorz, Ignacy i Franek Wichrowscy – „Bajeczna Szwajcaria na polski budżet” (klub festiwalowy)
17:00 Robert Maciąg – „Rowerowe ladaczenie” (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 Robert Łyczak – „Wyprawa na koniec życia” (klub festiwalowy)
18:00 Dorota Szparaga – „Transcaucasian Trail– 1710 km solo przez Kaukaz” (Gryfiński Dom Kultury)
19:30 KONCERT: Chrust (Gryfiński Dom Kultury)


PROGRAM FESTIWALU JEST W TRAKCIE DROBNYCH KOREKT I AKTUALIZACJI.
ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE ZMIANY W PROGRAMIE.
Skip to content