Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Wszyscy jesteśmy podróżnikami! - Festiwal Włóczykij wystartował po raz siódmy.

Zbliżał się wielkimi krokami, zwiastowany przez wszystkie znaki na niebie i ziemi, okrzyknięty piątą porą roku! Nareszcie przybył. W czwartek 21. lutego 2013 ruszyła siódma edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij.

Przy ulicy Szczecińskiej 17 od godziny 17:00 powoli gromadził się tłum, który stopniowo zapełniał salę widowiskową Gryfińskiego Domu Kultury. O godzinie 18:30 publiczność przywitali Maria Zalewska - Dyrektor Domu Kultury, oraz Przemek Lewandowski - architekt wydarzenia. Tuż po oficjalnej inauguracji festiwalu głos na kilka chwil zabrał Igor Szakowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, który przybliżał widzom zagadnienia związane z rewitalizacją Doliny Dolnej Odry oraz dotyczącą jej współpracą transgraniczną.

Zaraz po tym niespodziewanym prezentacyjnym prologu, mikrofon przejęła Magdalena Skopek zabierając nas na "koniec Ziemi", w świat Nieńców - rdzennych mieszkańców półwyspu Jamał. Magda opowiadała o życiu ludzi w krainie wiecznej zmarzliny, o ich egzystencji opartej w głównej mierze na reniferach, oraz o tym jak szybko można się uzależnić od jedzenia surowego mięsa.

Pierwszy dzień festiwalu to także pierwsze spotkanie ze Smakami Świata. Widownia i goście mieli okazję spróbować specjałów kuchni litewskiej przygotowanych przez szczecińską restaurację Ukraineczka. W menu znajdowały się między innymi: cepeliny, zupa grochowa po litewsku i zapiekanka z ziemniaków. Po skosztowaniu tradycyjnych potraw można było je popić litewskim piwem albo kwasem chlebowym i oczekiwać rozpoczęcia drugiej, ostatniej tego wieczora prezentacji.

Kolejni prelegenci - Arek Ziemba i Zbyszek Sas - przenieśli widownię z zimnej północy na gorące i wilgotne południe. Na "Dziki Madagaskar", gdzie podróżowali pieszo, pływali dłubanką i zaprzyjaźnili się z ukrywającymi się w dżungli złodziejami bydła, brali udział w specyficznych uroczystościach po-pogrzebowych, przygarnęli kameleona i podróżowali z kurami.

Za nami pierwszy dzień prezentacji, a przed nami dziesięć kolejnych, przesiąkniętych atmosferą wędrowania i odkrywania nieznanych i znanych zakątków globu.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net