Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Anna Alboth, Katarzyna Boni, Anna Burnat, i inni - "Poza utartym szlakiem. Reportaże z siedemnastu niezwykłych podróży."

Autorzy: Anna Alboth, Katarzyna Boni, Anna Burnat, Anna Dąbrowska, Marzena Grygiel, Grzegorz Król, Michał Lubina, Robert Robb Maciąg, Zuzanna Mączyńska, Natalia Mileszyk, Anna Moszko, Andrzej Muszyński, Anna Różańska, Jakub Rybicki, Bartłomiej Tofel, Julia Wizowska, Ewa Zagawa
Seria wydawnicza: Poza utartym szlakiem
Liczba stron: 368
Oprawa: miękka, ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-60483-15-2
Cena: 35,70 zł (w tym 5%VAT)
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Mercator
Rok wydania: 2013.

Przeciąć szlaki narkotykowych karteli w gwatemalskiej dżungli, poznać w Libanie inną twarz Hezbollahu, zobaczyć ludzi, którzy na tajlandzkiej wyspie przekłuwają swoje policzki maczetami i nożami. Czy tak mogą wyglądać przygody w podróży? Autorzy tego zbioru pokazują, że mogą.

Podróż to odkrywanie, a droga bywa ważniejsza niż cel. Siedemnaście opowieści, które różnią się stylem, tematem i bohaterami. Każda z nich to podróż poza utarty szlak, zarówno ten na mapie, jak i ten w głowie. Jeśli z niego zejdziemy możemy spotkać niedźwiedzie i kleszcze-olbrzymy nad Bajkałem, dowiedzieć się jak smakuje psie mięso podawane na chrześcijańskim weselu w Indonezji i jakie produkty, poza wódką, królują w mongolskich sklepach. Opowiedzą o tym m.in. : Robb Maciąg, Andrzej Muszyński, Bartłomiej Tofel, Katarzyna Boni, Anna Alboth, Jakub Rybicki, Grzegorz Król i inni.

Autorzy tej książki spotkali się na portalu o niezależnym podróżowaniu Peron4.pl. To miejsce stworzone dla podróżujących na własną rękę, z dala od biur podróży i oświetlanych fleszami zabytków. Jest o tym, że podróżowanie to normalna sprawa, że można to robić za niewielkie pieniądze, samodzielnie, w grupie albo z dzieckiem pod pachą i nie ma się czego bać. Odnajdzie się tu każdy, kto twierdzi, że lepsze jest życie w drodze niż nowa plazma na ścianie.

Książka powstała ze wspólnej inicjatywy Wydawnictwa Mercator i portalu Peron4.pl.

Autorów tej książki łączy jedno: doznali tego, o czym nie przeczyta się w przewodnikach. Dotknęli sedna miejsc, które odwiedzili. Nie chwalą się, że zjechali z utartego szlaku, lecz pokazują, co się poza takim szlakiem dzieje. Fascynująco, barwnie i co najważniejsze - prawdziwie.

Marta Owczarek i Bartek Skowroński, autorzy książki Byle dalej - w 888 dni dookoła świata

Tytuł najlepiej oddaje istotę rzeczy. Miejsca pojawiające się na kartach tej książki nie są tłumnie odwiedzane przez turystów, bądź też odwiedzane nie są wcale - o co dzisiaj nie tak łatwo. Historie, które tu przeczytacie to jakby głos ludzi z zaświatów, którymi media absolutnie nie chcą nas karmić, którego wręcz nie powinniśmy słyszeć, bo i po co? Aby wyrobić sobie własną opinię? Niedopuszczalne! Chociaż we wszystkich tych miejscach jest niewyobrażalne piękno: ludzi, kultury, natury, opowieści są do bólu prawdziwe, nie omijają tego co realne: brudu, śmieci, ubóstwa i choroby. Autorzy reportaży byli w stanie wyłowić z nich coś głębszego, coś co dzieje się współcześnie na ich oczach, swego rodzaju esencję. Gorąco polecam, warto wybrać się w tę podróż!

Jakub Pająk, pomysłodawca sztafety Afryka Nowaka, wyróżniony za podróże nagrodami Kolosy i Traveler

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net