Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Arek Ziemba, Zbyszek Sas "Dziki Madagaskar"

W październiku rusza na Madagaskar polska ekspedycja, która zbada i opisze jedno z ostatnich nieodkrytych miejsc na Ziemi, czyli cały bieg rzeki Antanambalana. Dotychczas nikomu to nie udało się. Jedyną próbą była poprowadzona z wielkim rozmachem brytyjska wyprawa z 1889 roku kierowana przez L. H. Ransome. Wyprawa ta zmuszona była poddać się i zawrócić. Jak wskazują mapy i relacje, Ransome zawrócił u stóp pierwszych katarakt, których łączna wysokość wynosi około 750-800 metrów, przy czym wysokość najwyższego progu to około 200 metrów.

Ekspedycja w składzie Zbigniew Sas i Arek Ziemba stawia sobie za cel przebycie całej rzeki, poznanie jej ostatnich tajemnic. Wyprawa ma za zadanie eksplorację i opisanie całego biegu rzeki. Na poszczególnych odcinkach rzeka nosi nazwy: Mafaika, Amparihy, Antanambalana. Pierwsze zadanie to dotarcie do źródeł, które znajdują się na zboczach położonej w dżungli góry Lohan? Ankadirano, 2181 m n.p.m. Jak pokazują zdjęcia satelitarne, teren jest tu porośnięty dżunglą i pełen stromych zboczy.

Istotnym elementem podróży będą kontakty z ludźmi żyjącymi w tym odizolowanym miejscu.

Blisko ujścia rzeki Antanambalana znajduje się duża wioska Ambinanitelo. Tutaj mieszkał w latach 1936-37 Arkady Fiedler, tutaj poznał ludzi, z którymi się zaprzyjaźnił i których opisał w książce "Gorąca wieś Ambinanitelo". Członkowie wyprawy zamierzają przekonać mieszkańców wioski do ustawienia we wsi kamiennego pomnika pisarza. Ma on stanąć w 2014 roku dokładnie w tym miejscu, gdzie znajdowała się chata pisarza.

Więcej na www.dzikimadagaskar.pl

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net