Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Szczeciński Festiwal Kajakowy - Szczecin Kayak Festiwal 2011

Szczeciński Festiwal Kajakowy to pierwsza tego typu impreza w Szczecinie. Stanowi rozbudowaną wersję dotychczasowego Szczecińskiego Kajakowego Rajdu na Orientację "Pod Prąd", organizowanego od 2009 roku. W ramach Festiwalu odbywa się cykl imprez głównych i towarzyszących, zaś sam Festiwal jest ściśle powiązany z Dniami Odry.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2011 na terenie Wałów Chrobrego. Poniżej przedstawiamy ogólnie nasze działania w tym okresie:

1. III Szczeciński Kajakowy Rajd na Orientację "Pod Prąd" - II runda Pucharu Odry 2011
Sztandarowa impreza Festiwalu. Organizowana jest od 2009 roku na terenach wodnych Odry i okolicach. Polega na pokonaniu trasy w wyznaczonym limicie czasu na podstawie mapy, zadań mapowych i kompasu z uzyskaniem jak najmniejszej ilości punków karnych. Rajd odbywa się w sobotę 2 lipca.

2. II Nocny Kajakowy Wyścig na Orientację "Odra"
Nowatorska i chyba jedyna tego typu kajakowa impreza na orientację. Liczy się na niej czas pokonania trasy i potwierdzenie pobytu na wszystkich punktach kontrolnych. Rajd odbywa się z piątku 1 lipca na sobotę 2 lipca.

3. Rekreacyjne Trasy na Orientację
Na niedzielę 3 lipca organizatorzy przygotowali możliwość uczestnictwa w trasach rekreacyjnych bez limitów czasu, na których można zapoznać się z zasadami uczestnictwa w imprezie na orientację.

4. Miasteczko Kajakowe
Czynne jest od piątku 1 lipca do niedzieli 3 lipca. Można tutaj nocować na sprzęcie organizatora lub zabrać swój namiot i rozbić go na wskazanym terenie. Miasteczko umożliwia pełny dostęp do wszystkich atrakcji Festiwalu i Dni Odry nie tracąc czasu na dojazdy. Nieopodal jest miejskie WC z toaletami, prysznicami i pralkami.

5. Okolicznościowa wypożyczalnia kajaków na Wałach Chrobrego
Jeśli chcesz tylko popływać kajakiem, zapraszamy do otworzonej okolicznościowo wypożyczalni kajaków na Wałach Chrobrego. W sobotę 2 lipca i niedzielę 3 lipca, udostępnione będą jedno i dwuosobowe kajaki.

Więcej o festiwalu na stronie www.kayak-festival.pl.

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net