Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Festiwal Młodych Podróżników na Gorczańskiej Chacie

Festiwal Młodych Podróżników odbędzie się w tym roku na Gorczańskiej Chacie w dniach 13-15 maja 2011.

FMP - ten skrót wpisał się już na stałe w nurt imprez podróżniczych organizowanych w naszym pięknym kraju nad Wisłą! Niby festiwal, ale trochę nietypowy, bardziej może zlot, spęd, spotkanie. na pewno impreza jedyna w swoim rodzaju, z niesamowitą atmosferą, ludźmi i w kultowym już miejscu! W tym roku widzimy się w Gorcach na FMP już po raz 5!

FMP to skrót od nazwy Festiwal Młodych Podróżników, który to w 2006 roku wymyślił Bartek Piziak - jeden z założycieli Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ i od początku spiritus movens FMP.

Wtedy to - jesienią 2006, jeszcze na Hawiarskiej Kolibie - odbyła się pierwsza edycja imprezy, która przez kolejne lata organizowana była pod banderą i przez ekipę AKT Rozdroże UJ. Kolejne - druga i trzecia edycja - odbywały się już ze względów pogodowych na wiosnę, a od roku 2010 i 4 edycji FMP, kiedy to Bartek właściwie prawie "na dobre" rozstał się ze studenckim stanem, festiwal firmowany jest przez podróżniczy team - Grupę Slajdowiskowo-Wyprawową Bezkres.

W międzyczasie naszą imprezą zaszczycali swoją obecnością mniej i bardziej znani globtroterzy. Na FMP o swoich podróżach opowiadali m.in. Marek Tomalik, Leszek Cichy, Jakub Pająk, Andrzej Budnik, Staszek Skot Skotnicki czy Andrzej Muszyński.

Zmieniał się zatem termin festiwalu, zmieniali się organizatorzy (of kors poza Bartkiem ;)), zmieniała się nazwa chaty (Hawiarska Koliba, potem Gocha, teraz Gorczańska Chata), zmieniali się chatkowi, ale sama idea spotkania pod szyldem FMP oraz tego, by odbywało się ono w Gorcach pozostało niezmienne!

Rokrocznie na weekend z pokazami zdjęć z całego świata zjeżdża na Gorczańską (prawie koniec świata ;)) od 70-120 osób, które cenią sobie wyjątkową atmosferę miejsca, bliskość gorczańskiej natury i możliwość obcowania z podróżami i praktycznie każdym zakątkiem świata na wyciągnięcie ręki!

Szczegółowy program tegorocznej edycji znaleźć można tutaj: www.festiwalfmp.pl/program-2

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net