Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Zimowa Wyprawa na Ural 2011

Dobiega końca Zimowa Wyprawa na Ural 2011. Ural Subpolarny to jedno z niewielu miejsc w Europie, w których przyroda i kultura regionalnych plemion zachowała się w pierwotnej postaci. Większość terenu pokrywa lasotundra i tundra. W górnych partiach dominuje nietypowe dla północnych gór ukształtowanie alpejskie i występują lodowce.
Narodnaja - najwyższa góra europejskiej części Rosji (Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny) i Uralu Subpolarnego, z uwagi na położenie również uznawana za najtrudniej dostępny szczyt "Korony Europy".

Trasa wyprawy

Zdobycie tego szczytu za cel postawiła sobie czwórka osób: Jarosław Jóźwicki, Łukasz Białas, Magda Jarocka i Maciej Besta. 25 lutego we Wrocławiu wsiedli w pociąg i udali się do Moskwy. Stamtąd, kolejnym pociągiem, przemierzyli prawie 900 kilometrów w stronę Inty, skąd rozpoczęli zdobywanie Naradnaji. Cel udało się zrealizować 6 marca.

Trasa z Inty na szczyt Naradnaja i powrót do Inty

Obecnie ekipa wraca pociągiem z Inty do Moskwy. Szersza relacja już niebawem. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" jest patronem medialnym wyprawy.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net