Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Tymon Pastucha i Janusz Bekas - Ukrainy Ukrainy

niedziela 10.04.2022 godz. 17:30 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Przez miesiąc jeździliśmy, słuchaliśmy, piliśmy i podglądaliśmy jak wygląda współczesna Ukraina. Jak się dezaktualizuje to co, jeszcze kilka lat było oczywiste i jak pozostaje niezmienne to, co miało być tylko chwilowe. Kraj to Polakom geograficznie bliski, pozornie mało spektakularny i raczej nie przyciągający turystów. Ponadto zaskakująco słabo znany i obrośnięty stereotypami.
Zdecydowaliśmy się więc sprawdzić, jak to jest naprawdę. Dotrzeć do ukrain Ukrainy, czyli jej wewnętrznych granic i jej końców świata. Przedstawić jak różne są od siebie wsie Zakarpacia od ogromnych postsowieckich miast u wybrzeży Morza Azowskiego. Opowieść biegłaby by tunelami Charkowskiego metra, trasami marszrutek wspinającymi się w górę gorgańskich potoków, zatrzymując się na stacjach elektriczki linii Lwów-Sianki. Nie zabrakłoby też historii zasłyszanych w Ładzie czy elektrycznym Nissanie zatrzymanym na stopa przy pylistej drogach ciągnących się przez step.
W trakcie naszego spotkania chcielibyśmy ułożyć mozaikę składającą się na obraz współczesnej Ukrainy. Bardzo różnorodnej, z jednej strony pokazującej życie w Mariupolu, z którego słychać wybuch z leżącej nieopodal linii zawieszenia broni. Z drugiej, przedstawiającej życie we Wschodnich Bieszczadach, gdzie szum łąk przerywają tylko dźwięki dzwonków zawieszonych u krowich szyi.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net