Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Wycieczka do Myśliborza

niedziela 10.04.2022 godz. 10:00 - Myślibórz

(wyjazd z przystanku na ulicy Szczecińskiej)

Przyjeżdżającym do Myśliborza uczestnikom wycieczki festiwal oferuje spacer w kontekście 700-letniej przeszłości miasta, w którym zachowało się wiele zabytków, od średniowiecza po początek XX w., z których najciekawsze to Kolegiata pw. Św. Jana Chrzciciela, Klasztor Podominikański i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Oprócz opowieści miejscowego regionalisty Pana Wiesława Sienkiewicza, odwiedzimy lokalną placówkę muzealną.

Muzeum Pojezierza Myśliborskiego to instytucja samorządowa o ponad 50-letniej tradycji. Siedzibą Muzeum jest XIV-wieczna Kaplica św. Ducha, mieszcząca się przy ul. Bohaterów Warszawy 74. Kolekcja myśliborskiego muzeum ma charakter interdyscyplinarny, składają się nań obiekty z zakresu archeologii, historii i historii sztuki oraz etnografii. Muzeum dysponuje również bogatym archiwum dokumentów i biblioteką. Oprócz podstawowej działalności statutowej, takiej jak gromadzenie, zabezpieczanie, przechowywanie i udostępnianie obiektów zabytkowych, organizuje ono również wystawy sztuki najnowszej, m. in. Doroczny Przegląd Plastyki Myśliborskiej, indywidualne wystawy artystów, ekspozycje tematyczne etc.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net