Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Warsztaty górskie (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się m.in. czym właściwie są góry i skąd się wzięły, poszukają odpowiedzi na pytanie, po co wybieramy się w góry, kto może spróbować i dlaczego każdy, dowiedzą się jaką wiedzę i umiejętności należy zdobyć zanim wyruszymy na wycieczkę, poznają charakterystyczne elementy górskiego krajobrazu i przyrody, dowiedzą się, jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w górach oraz jak im zapobiegać, sprawdzą co jest niezbędne na wyprawie - jak się ubrać i co zabrać ze sobą, będą mogły dotknąć, wypróbować lub przymierzyć najważniejsze elementy wyposażenia używanego w górach (plecak, buty, kompas, mapa, latarka, odzież, gogle, raki, czekan, kask, kije trekkingowe, rakiety śnieżne).
Dowiedzą się także kim jest i jak pracuje przewodnik górski, jak posługiwać się mapą i kompasem, stworzą własną makietę gór z zaznaczonymi szlakami turystycznymi i wybranymi elementami krajobrazu.
Warsztaty poprowadzi Alicja Szymków - nauczycielka Montessori, przewodnik górski, trenerka edukacji w plenerze. Instruktorka i współorganizatorka kursów dla kandydatów na przewodników górskich.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net