Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Zofia Piłasiewicz - Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna

niedziela 10.04.2022 godz. 15:30 - Gryfiński Dom Kultury

Najpierw wsiedli do pociągu Kolei Transsyberyjskiej i wysiedli gdzieś na Syberii. Dotarli pod mongolską granicę... A potem, w republice Tuwy, przedzierali się dobrych kilka dni przez dziewiczą tajgę, zbierając jagody i biwakując po drodze - ot tak, po prostu, jakby wyszli z Budy Ruskiej i udali się skrajem Puszczy Augustowskiej w stronę Maćkowej Rudy, wiedząc, co i gdzie po drodze... Wreszcie wsiedli na katamarany i popłynęli przez Syberię rzekami - Chamsarą, Uług-O i majestatycznym Jenisejem, jedną z największych rzek na świecie... Jak "starożytni" - bez GPS-u, drona, nawigacji satelitarnej, powerbanków, z kawałkiem papieru zwanym mapą, kompasem i końcem języka za przewodnika... A skąd mieli te katamarany, którymi spłynęli? Na plecach ze sobą przynieśli - nadmuchali, powiązali, wsiedli i - cholera - popłynęli!

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net