Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Objazdowa Piekarnia (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

Podczas warsztatów pieczenia chleba "Objazdowa piekarnia" zamieniamy dom kultury w piekarnię! Ugniatamy, kulamy, formujemy i pieczemy. To jedne z naszych ulubionych warsztatów. Może dlatego, że są naszymi pierwszymi. A może dlatego, że chleb to temat "rzeka". Lubimy go nie tylko piec i jeść, ale także o nim opowiadać. Cały czas też podróżujemy po świecie śledząc historię powstania chleba i różne sposoby jego przygotowania. A gdy widzimy jak na naszych warsztatach powstaje pulchne ciasto, a potem wymyślne kształty wypieków to cieszymy się razem z uczestnikami - bo to takie łatwe!

Warsztaty poprowadzi Piotr Mojżyszek - etnolog ze specjalizacją antropologii kulturowej. Stara się z etnologiczną wnikliwością patrzeć na świat, ale idzie mu to różnie. Może dlatego, że nie ma smartfona i telewizora - jednak wciąż uparcie stawia na podróże i duży regał z książkami. Dziennikarz m.in. magazynu Kontynenty, Podróże, N.P.M. Współorganizator festiwalu Święto Herbaty w Cieszynie.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net