Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

koncert - Bajzel

piątek 11.06.2021 godz. 22:00 - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie

Bilety na koncert Bajzel (dla osób bez karnetu)

Bajzel to człowiek orkiestra, One Man Band, artysta niemieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Jego charyzmatyczne i wysoce energetyczne występy, przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce.

19 kwietnia 2021 artysta powrócił z szóstą solową już odsłoną (poprzednie albumy: "Bajzel", "Miłośnij", "Mała Wulgaria", "amOK", "GinkGo") swojej niezwykle charakterystycznej twórczości muzycznej pod enigmatyczną nazwą "Pararaj". W związku z czym po poluzowaniu pandemicznych obostrzeń Bajzel rusza w trasę promującą jego najnowszą płytę.

Album jeszcze przedpremierowo zapowiedziały trzy single: odważna aranżacyjnie wersja słynnej piosenki Ireny Santor "Już nie ma dzikich plaż", zachowana w post apokaliptycznym klimacie "Łza" oraz dla przełamania dwóch poprzednich sentymentalnych utworów, energiczny i przewrotny "Film"; które zostały świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz docenione przez dziennikarzy muzycznych w najważniejszych stacjach radiowych w Polsce m.in.: ANTYRADIO, Radio Nowy Świat czy Radio 357, Radio WNET oraz lokalne rozgłośnie Polskiego Radia.

"Pararaj" zahacza o szerokie spektrum emocji. Utwory w nim zawarte są energiczne, poszczególne sentymentalne i nostalgiczne, a także zdarza się, że "cyrkowe" (tytułowa piosenka "Pararaj"). Bajzel zadbał też o warstwę literacką. Momentami abstrakcyjny tekst w języku polskim pozwala odbiorcom na samodzielną interpretację utworu.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net