Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

wycieczka - Lubniewice

sobota 12.06.2021 godz. 09:00 - Odjazd z przystanku PKS na ul. Szczecińskiej

- Bilety na wycieczkę do Lubniewic (dla osób bez karnetu)
- Bilety na wycieczkę do Lubniewic (dla osób z karnetami)

Miejscowość Lubniewice położona jest w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim i stanowi jedną z najbardziej uroczych gmin województwa lubuskiego. Miasteczko usytuowane jest na wąskim przesmyku między jeziorami Lubiąż od strony zachodniej i Krajnik od wschodniej, w sąsiedztwie największego w okolicy jeziora Lubniewsko.

Najstarsza wzmianka o Lubniewicach zawarta jest w dokumencie księcia Przemysława II z 1287 r. Miasteczko ma długoletnią tradycję i znajduje się tu szereg zabytków m.in. gotycki kościół z XV w. z neogotycką wieżą z 1882 r. oraz pałac z 1793 r. Obok rozciąga się park krajobrazowy z początku XIX w. Tam też znajduje się monumentalny neorenesansowy zamek z 1909r.

Lubniewice urzekły Michalinę Wisłocką, słynną seksuolożkę, która przeżyła tutaj swoją wielką miłość. Na jej cześć powstał w miasteczku park pełen rzeźb.

Uczestnicy wycieczki po Lubniewicach zawitają również na krótki spacer do pobliskiego Sulęcina.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net