Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Łukasz Supergan - Szlaki polskie (OTWARCIE FESTIWALU)

środa 09.06.2021 godz. 18:00 - Hala sportowa

W 2020 roku świat stanął w miejscu, wstrzymując na chwile oddech. W zawirowaniu, jakim stała się pandemia COVID-19, podróżowanie musiało odejść na drugi plan i zostało wstrzymane. Wielu z nas zamknęło się w czterech ścianach. Wielu musiało przewrócić swoje plany. Byli jednak i tacy, którzy odkryli dla siebie nową filozofię pozwania świata: podróżowanie do "tutaj". Lokalnie, w obrębie naszego kraju, wokół naszych małych ojczyzn. Tym tropem poszedł Łukasz Supergan. Wędrując dotychczas po długodystansowych szlakach świata, zdecydował się wyjść z domu i opisać nasze długie szlaki. Na bazie swoich doświadczeń stworzył "Szlaki Polski" - przewodnik po długodystansowych szlakach naszego kraju.

Otwierająca tegorocznego Włóczykija opowieść Łukasza to historia poszukiwania własnych dróg w sąsiedztwie własnego domu. To także zaproszenie do wędrowania długimi trasami na obszarze całego kraju, od wybrzeża Bałtyku po pasma górskie południa kraju. To opowieść o wędrówce po trasach popularnych i mniej znanych. To opowieść o Polsce widzianej z perspektywy pieszego i wyzwanie rzucone samemu sobie.

Łukasz Supergan
Organizator wypraw długodystansowych, autor, fotograf, przewodnik. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Północnej, w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie). Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net