Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Dana Onyszkiewicz - Śladami Bronka - o samotnej podróży dookoła świata śladami Bronisława Piłsudskiego (ZAKOŃCZENIE FESTIWALU)

niedziela 13.06.2021 godz. 18:15 - Hala sportowa

Moim celem jest podróżowanie po świecie śladami Bronisława Piłsudskiego, być może odkrycie nowych faktów dotyczących jego życia, które do tej pory umknęły badaczom i spotkanie potomków Bronisława (czyli mojej dalekiej rodziny) w Japonii. Ale przede wszystkim - tą podróżą chcę oddać szacunek dla moich korzeni i pokazać światu, jak niesamowitą osobą był mój pradziado-stryj. Mam nadzieję, że wyruszysz w tę podróż ze mną, kiedy jeżdżę po Europie, Azji i Ameryce Północnej, szukając echa dawno minionego świata.

Bronisław Piłsudski mając zaledwie 21 lat został skazany na 15 lat ciężkich robót na dalekim wschodzie Rosji za próbę zamachu na rosyjskiego cara Aleksandra III. Na wygnaniu z młodego skazańca bez perspektyw stał się królem Ajnu, obrońcą rdzennych mieszkańców dalekiego wschodu Rosji i północnej Japonii oraz pionierem nauk społecznych.

Prezentacja będzie dotyczyła pierwszego etapu podróży Śladami Bronka z Warszawy do Japonii. Na początku w paru słowach opowiem kim był, dlaczego jest dla nas ważny oraz jak doszło do podróży jego śladami. Potem przejdę do opowieści o wyprawie, dzięki której zobaczyłam miejsca gdzie przebywał ponad 100 lat temu, a na koniec pokrótce opowiem o tym jakie są dalsze plany podróży.

www.sladamibronka.com
www.instagram.com/projekt_bronek
www.facebook.com/bronek.pilsudski

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net