Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

wystawa - Podróż w przeszłość. Niechorze na dawnej fotografii

Sentymentalna podróż fotograficzna przedstawiająca historię Niechorza okiem dawnych mieszkańców, przygotowana przez Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Na ekspozycji znajdziemy najbardziej kluczowe punkty na mapie tej nadmorskiej miejscowości. "Podróż" skupia się na zaprezentowaniu miejsc, które nierozerwalnie wiążą się z wciąż kultywowanym w tym regionie rybołówstwem łodziowym.

Tu oglądamy dawne chaty rybackie wraz z ich charakterystycznymi elementami. Poznajemy losy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, Latarni Morskiej i dawnego Masztu. Śledzimy niechorską panoramę na przestrzeni kilku dekad, a także dowiadujemy się więcej na temat historii rezerwatu ornitologicznego, którym jest Jezioro Liwia Łuża. Wystawa stanowi pigułkę wiedzy na temat XX-wiecznych losów miejscowości, które diametralnie zmieniły jej dalszy kurs - od niemieckiego kurortu uzdrowiskowego do polskiej miejscowości turystycznej.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net