Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Ula Ziober - Warta sztuki

niedziela 13.06.2021 godz. 17:00 - Gryfiński Dom Kultury

Warta. Trzecia co do długości rzeka w Polsce. Jedna z dwóch rzek wymienionych w polskim hymnie narodowym. Ma 35 dopływów i pokonuje 808,2 km przepływając przez 4 województwa zanim wpadnie do Odry. Nie jest najdłuższa - jak Wisła. Nie jest najdziksza - jak Bug. Nie jest bystra i wartka - jak Dunajec. Nie wpada do morza i nie wypływa spod górskich szczytów. Ale jest tajemnicza, trochę zapomniana i niesie ze sobą nieopowiedziane historie ludzi i miejsc, przez które przepływa.

"Warta Sztuki" to podróż sentymentalna, ale też próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: czy w czasach kryzysu klimatycznego i permanentnej suszy to rzeka bardziej potrzebuje ludzi, czy ludzie rzeki. To również osobista opowieść o rzece z perspektywy dziecka, które wychowało się w jej pobliżu i marzyło o tym, żeby wskoczyć wiosną na krę i popłynąć do morza oraz perspektywy animatorki kultury, która analizując historie znad rzeki zastanawia się kiedy przestaliśmy tworzyć wspomnienia, a zamieniliśmy je na udział w wydarzeniach z portali społecznościowych.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net