Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Marta Załogowska, Maciej Tront - FolkAround - folkowa podróż dookoła świata

piątek 11.06.2021 godz. 16:30 - Hala sportowa

Marta i Maciek są tancerzami ludowymi i lubią się kręcić nie tylko na scenie, ale i po świecie. Z połączenia tych dwóch pasji powstał autorski projekt FolkAround - folkowa podróż dookoła świata. Postanowili podzielić się tym, z czego są bardzo dumni. Kulturą, pieśnią, tańcami i naprawdę ciężkimi strojami ludowymi.

W grudniu 2019 roku, gdy nic nie zapowiadało apokalipsy, spakowali najpotrzebniejsze rzeczy oraz 5 kompletów strojów ludowych, i polecieli spotkać się z miłośnikami polskiej kultury po drugiej stronie Ziemi.

Podczas podróży dookoła świata, oprócz zwiedzania najpiękniejszych zakątków naszej planety, prowadzili warsztaty dla polskich zespołów folklorystycznych, koncertowali w polskich domach dla seniorów i hospicjach, uczestniczyli w australijskiej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a także prowadzili lekcje polskich tańców narodowych dla kolonijnej młodzieży.

W sumie pokonali trasę ponad 53 tys. kilometrów i odwiedzili sześć państw na trzech kontynentach.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net