Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Marek Mikulski, Marta Grywińska - Kórnik Szymborskiej i inne okolice Poznania

czwartek 10.06.2021 godz. 16:30 - Gryfiński Dom Kultury

Wisławę Szymborską wszyscy kojarzą z Krakowem, ale dlaczego jej pomnik stanął w Kórniku koło Poznania w pobliżu najprawdziwszego zamku? Dlaczego pewien hrabia postanowił zakończyć swój żywot na wyspie koło stolicy Wielkopolski i to za pomocą armaty? I co robi pod Poznaniem studnia Napoleona, która podobno zamienia wodę w szampana?

O tym wszystkim opowiedzą Marta i Marek z projektu Piechotą się Chodzi. Ta prezentacja, to wynik ich jednodniowych pieszych wypadów w okolice Poznania. W tym mieście żyli przez 8 lat. W 2017 roku pieszo w 4 dni przeszli z Poznania do Kostrzyna nad Odrą na Przystanek Woodstock. W 2018 okrążyli na piechotę Polskę za co w 2019 zostali nominowani do nagrody Travelera National Geographic Travel za wyczyn roku.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net