Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Stasia Budzisz - Chodźcie! Opowiem Wam o Kaszubach

piątek 11.06.2021 godz. 16:30 - Gryfiński Dom Kultury

Zawsze chciałam, żeby moja babcia była wiedźmą: odczyniała uroki, zbierała zioła i kazała nam jeść poświęcone bazie na gardło. W zasadzie, bazie jeść kazała. Podobnie jak na Oktawę Wszystkich Świętych w rogu domu zostawiała na noc kaszubski kuch, czyli drożdżówkę z lukrem i mleko. Dla dusz. W ogóle na Kaszubach dla umarłych robi się wiele, bo ci nigdy nie odchodzą.

Opowiem Wam o Kaszubach niezwykłych. Nie dlatego, że są piękne, ale dlatego, że w ogóle ich nie znacie. To będzie opowieść o innym świecie w dwóch wymiarach. O duchach, wiedźmach, czarach i kaszubskich demonach. O tym, kogo możecie spotkać w kaszubskim lesie, na kogo natknąć się na drodze albo w jeziorze. I jeszcze o tym czym jest Płaczebóg, welewetka i jaką rolę odgrywają ptaki.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net