Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Informacje ogólne

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. W skrócie Włóczykij. Prawie jak "Rambo: pierwsza krew". W skrócie Rambo. Impreza, która przepala neurony, rozpłomienia serca i stopy, przeżera wątroby, obija żebra, połyka i nie wypluwa
(Paweł Zając - Onet.pl)

W terminie 9-13 czerwca 2021 r. odbędzie się 15. edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij - jednego z największych festiwali o szeroko pojętej tematyce podróżniczej w Polsce. Po raz kolejny Gryfino stanie się miejscem, w którym przetną się szlaki miłośników wędrówek, reportażystów, etnografów oraz artystów. W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących - spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacji potraw oraz wycieczek. Łącznie planowanych jest ponad 40 spotkań, podczas których opowiemy o odkryciach reporterów, górskich przygodach oraz oryginalnych wędrówkach. Na festiwalowej scenie zagra legenda polskiej sceny alternatywnej Dezerter, a także Kathia, Bajzel oraz Koncepcje bez twarzy. Główną imprezę uzupełni Włóczykij Trip Extreme, w tym roku w formie szlaku wędrownego połączonego z konkursem fotograficznym.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Włóczykij po raz pierwszy odbywa się w sezonie letnim, a niemal połowę programu stanowią prelekcje poświęcone Polsce. Więcej czasu spędzać będziemy na świeżym powietrzu. Wszystkie koncerty zaplanowane zostały "pod chmurką". W jednym z gryfińskich gospodarstw agroturystycznych odbędzie się kultowy już Bal Włóczykija, tym razem pod hasłem "Ludzie pracy w magicznym lesie".

Włóczykij to impreza organizowana przez Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni oraz Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net