Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Rajd Wiejski Śladami Pionierów

W 2015 roku w Gminie Gryfino odbywać się obchody 70 lat osadnictwa polskiego na Ziemi Gryfińskiej. W związku z tymi uroczystościami Sołectwo Krzypnica organizuje wydarzenie towarzyszące w swojej wsi. Będzie to impreza turystyczna, popularna w ostatnim czasie gra terenowa, o nazwie Śladami Pionierów. Odbędzie się ona 2 maja 2015 w godzinach 10:00-17:00. Start i meta będą miały miejsce przy Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy. Organizatorzy do udziału zapraszają nie tylko mieszkańców wsi, ale także okolic: Gryfina, Widuchowej, Marwic, Nowego Czarnowa, Krajnika i innych. Internetowy formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilety. Natomiast w Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy można wypełnić formularz w formie tradycyjnej, papierowej. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY!

Organizatorzy zaplanowali udział 25 drużyn, przede wszystkim rodzin, w składzie od 2 do 5 osób. Zespoły otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami do których będę musieli dojść kierując się znajomością okolic. Trasa przewidziana została na ok. 10 km. Po drodze należy odnaleźć 5 punktów kontrolnych, na których będą przygotowane zadania związane z historią Krzypnicy i okolic. Bez obaw, nie będą to testy historyczne ani żadne tego typu konkurencje. Najważniejsza będzie dobra zabawa.

Po rajdzie odbędzie się wspólne ognisko, wręczenie nagród zwycięzcom oraz spotkanie z najstarszymi mieszkańcami wsi, którzy opowiedzą o początkach polskości na tych ziemiach. W Krzypnicy do dnia dzisiejszego mieszka ok. 10 pionierów, mieszkańców przybyłych tuż po II wojnie światowej. Ich wspomnienia to świetny materiał do nauki o lokalnej historii.


DO POBRANIA:

pdf

Regulamin rajdu (.PDF 204 kb)

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net