Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Relacja - "From the Halls of Montezuma, to the shores of Tripoli..."

 - Gryfiński Dom Kultury

Pierwszy turbo-weekend Włóczykija dobiegł końca. Nastał czas relaksu i odprężenia, bo było naprawdę najintensywniej na świecie. Za tydzień kolejny maraton, a odespać też trzeba.

Wypchane atrakcjami trzy dni weekendowe to nieustający dylemat - co wybrać? Zacisze Gryfińskiego Domu Kultury z zapleczem jedzeniowo-książkowym, Klub Festiwalowy Włóczykija z zapleczem...piwnym i koncertowym. Czy świeży 'nabytek' festiwalowy - Piekarnię, w której na odwiedzających czekała degustacja piw. W każdym miejscu od południa do wieczora trwały prezentacje i w każdym miejscu zawsze zadziwiał i zachwycał nadkomplet widzów. Ale tak po prostu na Włóczykiju jest.

Piątek zdominowały w programie prezentacje o charakterze rowerowo-motorowym, występ jednego z kilku festiwalowych podróżników-idoli oraz koncert zespołu Miąższ, którego niezwykle energiczna wokalistka potrafiła w specyficzny dla siebie sposób odnaleźć kontakt z festiwalową publicznością. Żal tylko, że bez bisu.

Sobota od samego początku pachniała nadchodzącym Balem. Jednak jako przedsmak wieczornego szaleństwa - kolejna dawka prezentacji. W jeden dzień dookoła świata - taka sztuczka jest możliwa tylko na Włóczykiju, tylko raz w roku. Sobota była świętem dla miłośników kontynetu azjatyckiego - bo zdecydowanie większość prezentacji tego dnia przenosiła nas w magiczne rejony wschodu- zarówno dalekiego jak i trochę bliższego.
Dzień zwieńczył 'Bal Turysty' czyli tradycyjny, doroczny Bal Włóczykija - tym razem w konwencji sportowej. Tym razem z meczem piłki nożnej Gryfino vs. Podróżnicy. Jeśli chodzi o wynik - uznajmy, że był remis, bo ciężko się było zorientować kto wygrał.

Autor: Ewa Chmielewska

Autor: Ewa Chmielewska
Autor: Ewa Chmielewska

Niedziela po balu - to przeważnie niedziela na odpoczynek i zaleczanie dolegliwości 'po-balowych' jednak festiwal trwa dalej dla najwytrwalszych organizmów i dostarcza opowieści, daje dotknąć podróżników dosłownie i w przenośni.

Działo się i zadzieje jeszcze przez kilka dni, więc kto żyw i spragniony 'dziania się' jest pożądany w Gryfinie.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net