WĘDRÓWKA ŁUKIEM KARPAT – MARIA CHROSTOWSKA

WĘDRÓWKA ŁUKIEM KARPAT

Łuk Karpat to jedno z najdłuższych i najdzikszych pasm górskich Europy, przecinające cztery kraje: Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację. Przejście tego dystansu to idea, która kiełkowała we mnie od wielu lat.

Ostatnie studenckie wakacje okazały się doskonałym momentem, by podjąć to wyzwanie i ruszyć w karpacką podróż. Moje marzenie się spełniło, spędziłam 85 cudownych dni idąc przez lasy, łąki, połoniny, szerokie drogi i wąskie, prawie niewidoczne ścieżki, które przyroda pokryła zielenią.

Chciałabym podzielić się z uczestnikami opowieścią o podróży, która potrafi odmienić życie. O przyrodzie, która zachwyca nocnym wyciem wilków i napawa lękiem przed niedźwiedzim sąsiedztwem. O cieple ludzkich gestów, które, podobnie jak dobry wiatr, pchają do celu. O spotkaniach, które smakują szczecińską kawą parzoną nad brzegiem polodowcowego jeziora.

Z przyjemnością podzielę się także doświadczeniem i wiedzą, jak zaplanować oraz przygotować się do tak dużej wyprawy.

Rozmowę o podróży poprowadzi niezastąpiony Tymon Pastucha, miłośnik gór i Rumunii, dwukrotny prelegent na festiwalu Włóczykij.

Prelegentka:

Marysia Chrostowska

Jestem przewodniczką beskidzką i studentką fizjoterapii na AWF w Warszawie. W górach najbardziej kocham po prostu być. W spacerach miejskich i tych bardziej górskich towarzyszy mi pies Freki, który w te wakacje przeszedł ze mną góry Słowacji. Mam na swoim koncie liczne trasy krótko i długodystansowe w Europie, w tym wyprawę transgranicznym szlakiem Gór Przeklętych, przejście szlakami Pirenejów czy też szlaku Kom-Emine w Bułgarii. Łuk Karpat jest pierwszą wyprawą, którą postanowiłam relacjonować na profilu https://www.instagram.com/karpaciary/

Skip to content