„PODRÓŻ W DŹWIĘKACH MIS I GONGÓW” – EDYTA WASZAK

W ten wyjątkowy wieczór zaprosimy was na Włóczykiju do podróży w głąb siebie z dźwiękiem mis i gongów oraz instrumentów towarzyszących. U podstaw tego doświadczenia leży prastara wiedza o istocie oddziaływania dźwięku, która już ponad pięć tysięcy lat temu znalazła swoje zastosowanie w hinduskiej sztuce uzdrawiania.
Zgodnie z wyobrażeniami ludzi Wschodu, człowiek powstał z dźwięku, zatem sam jest dźwiękiem. Jedynie żyjąc w harmonii ze sobą i swoim otoczeniem jest w stanie tworzyć swoje życie w sposób wolny i kreatywny.To doświadczenie podróży w dźwiękach mis i gongów oraz innych instrumentów towarzyszących, to przede wszystkim odpuszczenie kontroli i spotkanie siebie w innym wymiarze .

Wibracje pochodzące z instrumentów harmonizują ciało energetyczne, synchronizują pracę półkul, redukują poziom stresu.Podczas koncertu organizm ostraja się do wzorcowych częstotliwości, przywracamy go do równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu, wchodząc w stan alfa, w którym to dochodzi do zsynchronizowania obu półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad zaczyna odczuwać lekkość i spokój (uaktywniają się procesy samoleczenia). Właśnie w takim stanie likwidowane są negatywne wzorce, stare bezużyteczne sposoby myślenia, odczuwania i oceniania własnego ciała.

Każda misa wydaje dźwięki zarówno wysokie jak i niskie. Misy tybetańskie wydają wszystkie dźwięki, których potrzebuje nasze ciało. Dźwięki gongu mają tak potężne działanie, że ich wibracja
dociera do najgłębszych i najdalszych sfer subtelnych człowieka. Wywołują one stan głębokiej medytacji.

Jedna z teorii mówi o tym, że dźwięki mis i gongów synchronizując działanie obydwu półkul mózgu, wprowadzają fale mózgowe w stan alfa, a nawet theta, które naturalnie pojawiają się na moment przed zaśnięciem i w sytuacjach tzw. świadomego śnienia. To stan głębokiego relaksu, ale jednocześnie wyostrzonej świadomości.
Piękne dźwięki tych wyjątkowych instrumentów sprzyjają odprężeniu, uwalnianiu napięć i emocji zatrzymanych w ciele, powracaniu do naturalnej równowagi umysłu oraz narządów wewnętrznych. Poddając się wibracjom mis i gongów możesz doświadczyć dobrostanu, zwiększyć witalność ciała oraz wesprzeć oczyszczanie umysłu i lekkość ducha.Taka podróż w dźwięku pomimo tego, że jest grupowym spotkaniem, jest bardzo intymnym i indywidualnym doświadczeniem.

Każdy przeżywa je na swój własny sposób.


Trzeba zabrać ze sobą: ciepłe, wygodne ubranie, wodę, koc, matę, ulubioną poduszkę i wszystko to, co zapewni Tobie komfort, kiedy przez godzinę będziesz leżeć na podłodze podczas konceru

Kiedy: 23.02.2024. Godz. 19.00
Miejsce: Pałacyk pod Lwami
Czas trwania: ok. 1,5 h

cena: 30zl

Serdecznie zapraszam: Edyta Waszak
Praktykę i szkolenie zdobywałam na kursach między innymi w Instytucie Petera Hessa. Dźwięki mis i gongów pokazały mi jak można w prosty sposób uspokoić głowę, rozedrganie serca i niepokój w ciele. Czuję ogromną radość że mogę pośredniczyć w tym procesie , gdzie
spotykacie się ze sobą w przestrzeni dźwięku i wibracji.

Skip to content