Piotrek Kilian „Pirat Dyplomata” – Mount Kościuszko śladem pierwszego zdobywcy, czyli Wyprawa Narodowa dookoła świata

MOUNT KOŚCIUSZKO – ŚLADEM PIERWSZEGO ZDOBYWCY, CZYLI WYPRAWA NARODOWA DOOKOŁA ŚWIATA

Rok 2023 został nazwany “Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego”, czyli pierwszego Polaka, który okrążył ziemię w celach naukowych. W 150. rocznicę śmierci naszego wybitnego rodaka odbyła się podróż upamiętniająca go.

Najwyższa góra Australii, najbardziej zatłoczone miasto świata, a także road trip przez Stany Zjednoczone Ameryki słynną Route 66 i dalej, aż do Nowego Yorku. Dodajmy do tego spotkania z Polonią, stek z kangura z Ambasadorem, jadowite węże i jazdę przeciwną stroną drogi, a otrzymamy szaloną wyprawę dookoła świata! 


Piotrek Kilian „Pirat Dyplomata” – góral z Beskidów, który przypadkiem został piratem z Karaibów. Przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe szlaki górskie w Polsce, dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za „Najdzikszy Szlak w Polsce”. Przeszedł również Izraelski Szlak Narodowy (1045 km – w tym pustynię Negev), Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii pod patronatem National Geographic Traveler. Przez ostatnie 5 lat odwiedził ponad 40 państw i okrążył ziemię, a w międzyczasie zorganizował wyprawę polarną i wyprawę narodową.

Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki (Przewodniczący komisji rewizyjnej) i Instytutu Śląska Cieszyńskiego (Wiceprezes).


Link do Fanpage: https://www.facebook.com/piratdyplomata

Skip to content