IZA i PIOTR – PODRÓŻE Z PAZUREM

PODRÓŻE Z PAZUREM

Podróże z Pazurem, czyli Iza, Piotrek i dwa psy: Snupek i Lawa opowiadali już na Włóczykiju o swoich wojażach trwających od 2014 r. Jednak skupiali się na zagadnieniach globalnych.
Nigdy nie było czasu na przybliżanie czysto pragmatycznych aspektów podróżowania z psem i dokładnej sylwetki Snupka – psiego globtrotera.

Czy z psem można zdobywać góry wysokie na 6 tysięcy metrów, zabierać na kilkunastodniowe trekkingi w chłodzie, pływać między bezludnymi wyspami i pokonać ocean jachtem? Czy da się zabrać psa na wycieczki zorganizowane, do hotelu z basenem, imprezowego hostelu czy do muzeum? Czy Snupek woli spacery po lesie w Amazonii czy ulicami Nowego Yorku? Jak zniósł karnawał na archipelagu Cabo Verde, a jak wybuchy wulkanu. A co ze zwierzętami jadowitymi, pasożytami, malarią i stadami bezdomnych psów? Czy nawiązał jakieś przyjaźnie? Czy jego paszport też jest pełen pieczątek, wiz i pozwoleń? Czy da się przemycić psa przez granicę… no i czy jemu się to wszystko w ogóle podoba?!

Choć psa posiada niemal połowa polskiego społeczeństwa, wciąż tak słabo rozumiemy te istoty i zawiłości dotyczące ich ciała. Dlatego Pazury stworzyły poradnik „Wyszczekane Podróże – jak przygotować siebie i psa na wyprawy”.

Skip to content