CHRUST

Chrust to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu. Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut.

Chrust powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy „Hen za Rzeką”. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album „Chrust”. Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

Nazywamy się CHRUST, tworzymy muzykę słowiańską, silnie inspirowaną polską ludowizną, z domieszką współczesnego brzmienia elektronicznego. Jesteśmy dość młodym zespołem, który w muzyce najbardziej ceni sobie odbiorcę, którym de facto sam również jest.

Podczas koncertów chcemy wyzwolić w ludziach to, co naturalne, głęboko zakorzenione, często wręcz schowane, dlatego gramy muzykę o potężnym ładunku energetycznym i emocjonalnym. Wiemy, że nasi odbiorcy nie tylko słuchają, ale przede wszystkim nas WIDZĄ, dlatego zadbaliśmy również o wizualną część muzycznego spektaklu, która pozwala uzyskać maksymalne doświadczenie współczesnego folku.

W ubiegłym roku zagraliśmy naszą pierwszą trasę promującą debiutancki album “CHRUST”. Płyta zawiera 10 autorskich kompozycji będących zbiorem naszych doświadczeń i emocji.

W muzyce stawiamy na przestrzeń i prostotę, dzięki którym mamy okazję w pełni oddać się naszym odbiorcom i kto wie? Może dzięki temu “kiedyś odnajdziemy swój ZEW”.

Koncerty naszego zespołu są niczym bomba energetyczna zawierająca liczne mantry, hipnotyzujące melodie ubrane w białe zaśpiewy, agresywne partie perkusyjne i nietuzinkowe brzmienia elektroniczne.

Repertuar koncertowy składa się z utworów pochodzących z albumu, znanych melodii tradycyjnych w autorskich aranżacjach oraz naszych najnowszych kompozycji, które są zapowiedzią kolejnej płyty.

“Ich koncert emanował wyjątkową energią wynikającą z pozytywnego vibe’u i inspirujących relacji między artystami, jak również szczególnego rodzaju zaangażowania całego zespołu w wykonywaną muzykę. Nie mówiąc już o kontakcie z publicznością. To było widać, słychać i czuć.” 

~ Bartosz Szarek
Skip to content