Kasia Pawlak

"TAŃCZĄC PRZEZ ŚWIAT - Salsa i Bachata"

Data prezentacji: 25 lutego, godzina 12:30
Miejsce: Plener przy Pałacyku pod Lwami

Związana z tańcem od ponad 30 lat Kasia Pawlak poprowadzi nas przez świat podstawowych zasad związanych z salsą i bachatą .

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce. Jego nazwa nawiązuje do słowa salsa oznaczającego sos lub smak, sugerujący pikantne i aromatyczne doznania, co w odniesieniu zarówno do tańca jak i muzyki można łączyć z faktem, że salsa w warstwie muzycznej łączy elementy różnych gatunków muzycznych, a w warstwie tanecznej kroki wielu innych tańców.

Bachata to rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykane są utwory mówiące o smutku i złamanym sercu.

Instruktorka tańca Kasia od najmłodszych lat szukała inspiracji i spełnienia tanecznego w tańcu towarzyskim i klimatach latynoamerykańskich. Od kilku lat skupia się głównie na takich tańcach jak salsa, bachata, samba, cha cha cha, rock n roll. Jej marzeniem jest zwiedzić świat i w każdym miejscu zatańczyć.