Robert Gondek

"Spotkanie z afrykańską przyrodą"

Data prezentacji: 24 lutego, godzina 12:30

Afryka - ogromny, tajemniczy i ciekawy kontynent. Kraina pełna zwierząt. Lwy, słonie, hipopotamy, lamparty, nosorożce i bawoły. Ukryte na sawannie w Tanzanii i w tajemniczych lasach gór Rwandy.

Goryle i mandryle z lasów deszczowych Gabonu. Szympansy znad jeziora Tanganika w Burundi.

Góry i wulkany. Wysokie - pokryte lodowcami i niskie - porośnięte gęstym deszczowym lasem.

Smaczne przekąski. Niezwykłe zabawki.
Przygody i nauka języka suahili.

Robert Gondek:
O afrykańskiej przyrodzie i nie tylko opowie Robert Gondek - podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 800 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego "Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia".
Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.

Strony internetowe autora pokazu:
https://szczytyafryki.pl
https://facebook.com/SzczytyAfryki