Aga i Bartek Wrzosek. Calluna Trip

"Ogórkiem do Iranu"

Data prezentacji: 25 lutego, godzina 19:00

Aga i Bartek Wrzosek w trzymiesięczną drogę do Iranu wyruszyli w sierpniu 2022 roku. Ich celem było życie w drodze i dotarcie do słynącego z gościnności kraju Persów. Po drodze zatrzymali się na chwilę w Turcji i Gruzji. Oba kraje urzekły ich smakami, widokami i serdecznością ludzi. Czekał na nich jednak Iran, jedno z ich największych marzeń i w końcu je spełniają. Do Iranu dotarli wraz z początkiem anty reżimowych protestów. Niespokojna sytuacja w kraju nie przysłoniła jednak dobra i nie wpłynęła na otwartość ludzi, których mogli spotkać na swojej drodze. W Iranie nie tylko odwiedzali kolorowe meczety i historyczne miasta, jak Jazd, Shiraz, Isfahan, Kaszan czy Qom. Zachwycali się różnorodnością przyrody, poznawali zwykłe życie mieszkańców tego kraju i irańską kuchnię. Spali na dziko na pustyniach, pod wulkanem, w ruinach dawnych caravanserai oraz w domach Irańczyków. Podróż przez Iran to przede wszystkim jednak podróż przez ludzi i wśród ludzi.

Każde odwiedzone przez nich miejsce, każde wspomnienie wiąże się z ludźmi, którzy tworzą jego unikalną historię tego kraju. Tymi historiami podzielą się z nami podczas Festiwalu.

Calluna Trip to Aga i Bartek: mieszkańcy podpoznańskiej Mosiny, autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”. Ambasadorzy Buslifer - organizacji zrzeszającej ludzi z całego świata podróżujących klasycznymi samochodami marki Volkswagen. Organizatorzy zlotów klasycznych samochodów. Pasjonaci życia w drodze.

Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata.

Aga, z wykształcenia antropolog kultury, spełnia się gotując, piekąc i smakując kuchni świata. Dlatego tak wiele uwagi poświęca poznawaniu nowych smaków w podróży.

Bartek zawodowo menedżer, od wielu lat tworzy muzykę, dlatego jego podróżnicze szlaki często kierują ich w ciekawe, muzyczne miejsca.

W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.