22-26 lutego 2023

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

 

Najbliższa, 17.edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie 22-26 lutego 2023. Tradycyjnie głównymi punktami programu będą spotkania z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami. W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących - projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacja potraw oraz wycieczki. Łącznie planowanych jest około 50 spotkań.

Festiwal zainauguruje 22 lutego spotkanie z Agatą Kasprolewicz - dziennikarką i wydawcą znakomitego podcastu „Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka”.

Autorką cyklu literackiego „Raport o książkach”, wcześniej związaną z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia.

Agata Kasprolewicz opowie o swojej ostatniej wizycie w Izraelu i na Zachodnim Brzegu Jodanu.

Na zakończenie festiwalu 26 lutego odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim -reportażystą, dziennikarzem, korespondentem wojennym, autorem książek "Dobre miejsce do umierania", "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Trębacz z Tembisy", "Wszystkie wojny Lary", "Na wschód od zachodu", "Strona świata", "Druga strona świata".

Wojciech Jagielski jest specjalistą od problematyki związanej z Afryką. Rozmowa o tym właśnie kontynencie zdominuje jedno z wydarzeń pierwszego dnia.

parallax background

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO GRYFINA


Szlak na festiwal


Na festiwalu przecinają się szlaki ludzi ciekawych świata, miłośników wędrówek, reportażystów, etnografów oraz artystów. W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacji potraw oraz wycieczek.

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. W skrócie Włóczykij. Prawie jak "Rambo: pierwsza krew". W skrócie Rambo. Impreza, która przepala neurony, rozpłomienia serca i stopy, przeżera wątroby, obija żebra, połyka i nie wypluwa.

Paweł Zając - Onet.pl