Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Antoni Porzeziński "Osadnictwo ziemi cedyńskiej we wczesnym średniowieczu"


Próba odtworzenia na podstawie dostępnych źródeł archeologicznych wczesnośredniowiecznej sieci osadnictwa w okresie od końca VI wieku do przełomu XII/XIII wieku na wydzielonym terytorium z południowo-zachodniej części obszaru Pomorza Zachodniego, ograniczonego od południa oraz zachodu rzeką Odrą (powyżej ujścia rzeki Warty), rzeką Rurzycą od strony północnej i Myślą od strony południowo-wschodniej.

Autor książki - Antoni Porzeziński jest nie tylko autorem wielu publikacji dotyczących wczesnośredniowiecznego Pomorza, ale i jednocześnie badaczem licznych stanowisk wczesnośredniowiecznych w północno-zachodniej części Polski.

Studium osadnicze dawnej ziemi cedyńskiej we wczesnym średniowieczu ukazało się nakładem wydawnictwa Stowarzyszenia Terra Incognita.

Zamów bilet na koncert raz Dwa Trzy Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme 2018 Regulamin - Włóczykij Trip Extreme Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net