Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Bartosz Malinowski, Tomasz Grzywaczewski, Filip Drożdż - Long Walk Plus Expedition

Bartosz Malinowski, Tomasz Grzywaczewski, oraz Filip Drożdż wyruszają na wyprawę "Long Walk Plus Expedition". Rozpocznie się ona pomiędzy Jakuckiem a Olekminskiem w Jakucji, a zakończy w Kalkucie w Indiach. Jej czas trwania jest szacowany na około sześć do siedmiu miesięcy w zależności od warunków terenowych i zdarzeń losowych. "Long Walk Plus Expedition" to wyprawa śladami książki "Długi marsz" opowiadającej prawdziwą historię Witold Glińskiego, który w 1941 roku uciekł z sowieckiego łagru pod Jakuckiem i pieszo dotarł do Kalkuty w Indiach.

Wyprawa zostanie podzielona na cztery, bezpośrednio po sobie następujące etapy: wodny, pieszy, konny i rowerowy.

Podstawowymi celami przedsięwzięcia "Long Walk Plus Expedition" są:
- przypomnienie historii niezwykłej ucieczki z sowieckiego łagru grupy więźniów pod dowództwem polskiego oficera, a także metaforyczne opowiedzenie o losie wszystkich tych, którym nie dane było wrócić z sowieckich obozów pracy i którzy na zawsze pozostali na "nieludzkiej ziemi"
- przygotowanie relacji z mijanych krajów, w których pokażemy jak zmienił się ten region świata na przestrzeni ostatnich 70 lat. Reportaże te zostaną zawarte w formie artykułów, książki, albumu fotograficznego i krótkiego materiału filmowego
- przedstawienie i wykreowanie postaci z książki "Długi Marsz" jako nowoczesnych romantycznych bohaterów, którzy będą mieli szansę stać się częścią kultury masowej.

Więcej szczegółów na stronie: www.longwalk.pl/strona-glowna

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net