Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Marek i Krzysztof Klonowscy - Moto Leopard czyli śladami sowieckich cudów

W czerwcu b.r. startuje kolejna wyprawa Marka Klonowskiego, tym razem z udziałem jego brata...choć nie tylko.

Ekstremalna Mruwa donosi:
Celem wyprawy przede wszystkim jest droga, sama podróż i przygoda. Jednak żeby trzymać jakiś kierunek ciągnąć nas będzie magia gór. Tym razem będzie to połączenie przeprawy motocyklowej z próbą zmierzenia się z najwyższymi górami byłego Związku Radzieckiego. Start pod koniec czerwca. Przeprawa przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan.

Moto Leopard wyprawa - trasa wyprawy

Jeśli chodzi o Kazachstan to wiemy niewiele, ale się dowiemy, bo plany są ambitne. Trochę tam już ludzi się grzebało w błotku wysychającego Morza Aralskiego (Cud Sowieckiego Departamentu Ochrony Środowiska) i my też mamy zamiar się trochę pogrzebać. Powiadam wam morze się przed nami rozstąpi i niczym Mojżesz przez może Czerwone przebrniemy z powrotem na asfalt.

Moto Leopard wyprawa - rozstępujące się morze

Dalej jest Bajkonur (Sowiecki Cud Techniki) gdzie Sowieci dostarczą nam specjalną międzygalaktyczną substancje znaną pod tajną nazwą "NAT-IMM", po której zażyciu ma odblokować się 70% z nieużywanych zasobów naszych umysłów. Zostaliśmy z Krzyśkiem wybrani spośród milionów braci, którzy zgłosili się do testu (zapisy prowadzone były w roku 2009 na stronach ambasad Rosji wybranych krajach Europy). Istotne jest, aby mózgi były spokrewnione, gdyż wysoce prawdopodobne jest zjawisko aktywacji zdolności telepatycznych pomiędzy takimi umysłami po zażyciu tej substancji.

Moto Leopard - transport substancji

Jedziemy, jedziemy... łapówki, łapówki... jedziemy, jedziemy... Jesteśmy w Kirgizji... jedziemy, jedziemy... ogarniamy papiery i w bazie pod Pikiem Lenina spotykamy się z ekipą "R"!!! Ekipa "R" leci pod koniec czerwca z Warszawy przez Moskwę do Biszkeku (bilety zakupione na początku roku - cena w dwie strony: uwaga! 360 ojro!). [Red. W ekipie m.in. Ida Gowda - partnerka Marka]. No i rzeźbimy na Piku Lenina. Rzeźbimy i rzeźbimy, no i czy coś wyrzeźbimy to się okaże. Cel jest taki aby nikomu się nic nie stało, wszyscy się przytarli, poczuli respekt i pomyśleli jacy są malutcy we świecie, a jednocześnie jak ważne jest to kim się jest! Skład ekipy jest bardzo ciekawy i na pewno będzie bardzo ciekawie.

Moro Leopard wyprawa - Pik Lenina

A co wyniknie dalej to się okaże... Są marzenia o Piku Pabiedy i Khan Tengri...

Moro Leopard wyprawa

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net