Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Wazari Team - Tryptyk Islandzki

Nowe wieści docierają z obozu Wazari Team. Po raz kolejny Grzesiek Gontarz wraz ze swoją ekipą ruszają na Islandię. Ekspedycja "Tryptyk islandzki" ma na celu wyznaczenie drogi trawersującej Islandię przez 3 największe lodowce wyspy. Będzie to pierwszy trawers wyspy przy użyciu rowerów i nart (urządzeń napędzanych siłą mięśni), oczywiście bez wsparcia z zewnątrz.

Mapa

Wyprawa rozpocznie się w połowie lipca w Keflaviku (zachodnia Islandia). Początkowo śmiałkowie będą poruszać się na rowerach, do których będą przyczepione przyczepki transportowe, dźwigające pulki i cały nasz ekwipunek... Trasa będzie przebiegać w dużej mierze po asfaltowych drogach, aż pod samo czoło lodowca Vatnajökull. Właśnie wtedy rozpocznie się drugi etap wyprawy - trawers wyspy, a dokładniej Interioru ze wschodu na zachód.

Na początku 140 km przez lodowiec Vatnajökull, potem przeprawa przez kamienisty teren Interioru pod lodowiec Hofsjökull... Leżący w centrum Interioru lodowiec globtroterzy zamierzają przemierzyć trasą mierzącą około 40 km. Potem czeka ich około 50-kilometrowa przeprawa przez wnętrze wyspy, zmagania z rzekami i warunkami pogodowymi... aż do trzeciego lodowca - Langjökull. Przemierzając kolejne 60 km przez lodową pustynię, skończą blisko 350-kilometrowy trawers przez "serce Islandii", pozbawionego cywilizacji. Ostatnim etapem będzie przejazd rowerami - powrót - na lotnisko w Keflaviku drogami szutrowymi oraz asfaltowymi. Koniec eskapady przewidziany jest na 27 sierpnia.

Po islandzkich bezdrożach Wazari Team przemieszczać się będą na rowerach Giant XTC. Zamieszczone fotografie pochodzą z pierwszej islandzkiej wyprawy Wazari Team z 2005 roku, której idea polegała na objechaniu wyspy dookoła.

Zamów karnet Zamów bilet na koncert Fisz, Emade, Tworzywo (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Fisz, Emade, Tworzywo (z karnetem) Zamów bilet na koncert Babu Krl & Smutne Piosenki (z karnetem) Zamów bilet na koncert Circus Problem (z karnetem) Zamów bilet na Bal Włóczykija (z karnetem) Zamów bilet na wycieczk do Iska (z karnetem) Zamów bilet na wycieczk do Drawieskiego Parku Narodowego (z karnetem) Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme - 25 km Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme - 50 km Regulamin - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net