Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Wazari Team - Tryptyk Islandzki

Nowe wieści docierają z obozu Wazari Team. Po raz kolejny Grzesiek Gontarz wraz ze swoją ekipą ruszają na Islandię. Ekspedycja "Tryptyk islandzki" ma na celu wyznaczenie drogi trawersującej Islandię przez 3 największe lodowce wyspy. Będzie to pierwszy trawers wyspy przy użyciu rowerów i nart (urządzeń napędzanych siłą mięśni), oczywiście bez wsparcia z zewnątrz.

Mapa

Wyprawa rozpocznie się w połowie lipca w Keflaviku (zachodnia Islandia). Początkowo śmiałkowie będą poruszać się na rowerach, do których będą przyczepione przyczepki transportowe, dźwigające pulki i cały nasz ekwipunek... Trasa będzie przebiegać w dużej mierze po asfaltowych drogach, aż pod samo czoło lodowca Vatnajökull. Właśnie wtedy rozpocznie się drugi etap wyprawy - trawers wyspy, a dokładniej Interioru ze wschodu na zachód.

Na początku 140 km przez lodowiec Vatnajökull, potem przeprawa przez kamienisty teren Interioru pod lodowiec Hofsjökull... Leżący w centrum Interioru lodowiec globtroterzy zamierzają przemierzyć trasą mierzącą około 40 km. Potem czeka ich około 50-kilometrowa przeprawa przez wnętrze wyspy, zmagania z rzekami i warunkami pogodowymi... aż do trzeciego lodowca - Langjökull. Przemierzając kolejne 60 km przez lodową pustynię, skończą blisko 350-kilometrowy trawers przez "serce Islandii", pozbawionego cywilizacji. Ostatnim etapem będzie przejazd rowerami - powrót - na lotnisko w Keflaviku drogami szutrowymi oraz asfaltowymi. Koniec eskapady przewidziany jest na 27 sierpnia.

Po islandzkich bezdrożach Wazari Team przemieszczać się będą na rowerach Giant XTC. Zamieszczone fotografie pochodzą z pierwszej islandzkiej wyprawy Wazari Team z 2005 roku, której idea polegała na objechaniu wyspy dookoła.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net