Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

David Kaszlikowski, Eliza Kubarska - Grenlandia - Zderzenie żywiołów, projekt 2009

W lipcu i sierpniu 2009 na Grenlandii realizowany będzie szczególny projekt eksploracyjno-filmowy:
1. Na kajakach morskich, na wielkiej pionowej ścianie, pod wodą i na falach Atlantyku będą kręcone zdjęcia do filmu dokumentalnego w reżyserii Elizy Kubarskiej pt.: "Co się wydarzyło na wyspie Pam?".
2. Wyprawa na dziewicze, "odkryte" czy raczej zauważone przez nas w roku 2007 nigdy nie zdobyte góry. A więc nie lada rarytas, bo takich ścian czy raczej masywów górskich (a dodam, że są to rejony większe niż całe nasze Tatry Wysokie) jest na świecie naprawdę niewiele.

Zapowiada się, więc ciekawie i to pod paroma względami: eksploracyjnym, sportowym i artystycznym.

Grenlandia

Tegoroczna eksploracja to nie będzie zwykła podróż. Team - tym razem rozszerzony do czterech osób - przemieszczał będzie się po lodowatym morzu, znów w wywrotnych morskich kajakach. Pod niektóre góry będą płynąć wąskimi fiordami, przemykając się wzdłuż stromych brzegów. Czasem w towarzystwie fok i niemal zawsze, rozbijając obozy w zupełnej dziczy.

Grenlandia znana jest z wśród alpinistów jako rejon o wielkim potencjale. Szczególnie sławny fiord Tasermjut jest odwiedzany przez licznych alpinistów w każdym sezonie. Tymczasem zaledwie 80, 100, 200 km dalej leżą góry otaczające fiord Torssukattak, małą wioskę Aapilottoq i wąską gardziel Prince Christian Sund - tam wlasnie kieruje się polska ekipa. Jednak właściwa eksploracja rozpocznie się dopiero po skończeniu zdjęć do filmu.

Pierwszym celem wyprawy są zdjęcia uzupełniające do filmu "Co się wydarzyło na wyspie Pam?", kreacyjnego dokumentu Elizy Kubarskiej o... No właśnie, o czym? Najprościej byłoby powiedzieć, że o wyprawie na najwyższy klif świata, jednak jest ona tylko pretekstem do opowiedzenia bardziej uniwersalnej historii o: pasji, marzeniach, poszukiwaniu swojej drogi w życiu i... dziwnej miłości.

Film powstaje w koprodukcji Vertical Vision Film Studio, TVP1 i współudziale Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

David Kaszlikowski

David Kaszlikowski i Eliza Kubarska

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net