Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Justyna Jarząbska - Podróżuję, bo pomagam, czy woluntarystka w poszukiwaniu sensu?

sobota 12.06.2021 godz. 16:30 - Gryfiński Dom Kultury

Nie wszystko da się sfotografować, bo nie wszystko można. Czy nie można? To będzie spotkanie z wędrówki po świecie, gdzie ludzka rozpacz i niesprawiedliwość przeplata się z beztroską, radością i bogactwem. Jak się się w nim odnaleźć? Z tym pytaniem Justyna Jarząbska wyjechała w świat 11 lat temu, podróż trwa do dzisiaj. A co z pomaganiem?

Zdjęcia zamknięte w szufladzie nie potrafią zamilknąć, bo drugie imię świadomego podróżnika to żywa relacja, a trzecie wiedza. "Spraw, by ludzie uśmiechnęli się podczas festiwalu" - o to poprosił Justynę Quorshel, jej przyjaciel, który z profesora w Somalii stał się uciekinierem i uchodźcą w Ugandzie. To spotkanie będzie hołdem dla wszystkich osób, które poprosiły, żeby opowiedzieć o nich światu. Gryfino będzie stolicą tego świata.

Prelekcja Justyny to kolekcja jej pytań z podróży. Będą podobno nagrody za najlepsze odpowiedzi, ale czy będziemy w stanie wspólnie zdefiniować "sens podróżniczy"? A może sens to świadomy wybór, tak samo jak i podróż? Zapraszamy wszystkich szukających sensu w podróżach, jak również sensu w swoim sercu.

» powrót «

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net