Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Gabriela Doba, Wojtek Macuk - Wspomnienie o Olku Dobie

piątek 11.06.2021 godz. 18:30 - Hala sportowa

22 lutego 2021 zmarł Aleksander Doba - kajakarz, podróżnik. Wyjątkowy człowiek. Doba jako pierwszy w historii przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem z kontynentu na kontynent (swój wyczyn powtórzył trzykrotnie na trzy różne sposoby). Miał 74 lata.

Swoją przygodę z kajakiem rozpoczął w 1980 roku. W 1989 roku przepłynął Polskę z Przemyśla do Świnoujścia, pokonując 1189 km. W 1991 roku opłynął morską granicę Polski, wyruszając z Polic i docierając do Elbląga. W 1999 roku samotnie opłynął kajakiem Bałtyk (4227 km w 80 dni). W 2000 roku dotarł kajakiem za koło podbiegunowe (z Polic do Narviku - 5369 km w 101 dni). Jako pierwszy Polak, opłynął składanym kajakiem jezioro Bajkał.

Podczas spotkania w Gryfinie wspominać będziemy Olka wspólnie z żoną Gabrielą Dobą oraz Wojtkiem Macukiem, producentem filmu "Happy Olo".

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net