Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Ula Ziober - O dwóch takich...

sobota 22.02.2020 godz. 13:45 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Leon Mroczkiewicz i Tadeusz Perkitny 11 września 1926 roku wyruszyli z Poznania w podróż dookoła świata. Byli absolwentami Wydziału Rolniczo-Leśnego Uniwersytetu Poznańskiego i po zakończeniu studiów postanowili wyruszyć na włóczęgę, by na własne oczy zobaczyć lasy, jakie rosną w różnych zakątkach globu, bo jak powiedział Perkitny, "wielki podróżnik z duszą przyrodnika rodzi się tylko gdzieś bardzo daleko, wśród samotnych ścieżek, gwiazd i mgieł wszechświata!". Zaplanowali starannie podróż i wyruszyli ze słoikiem powideł, kiszonymi ogórkami w plecaku i 100 złotymi w kieszeni, a na kolejne etapy wyprawy zarabiali pracą własnych rąk. Powrócili do Poznania po 3,5 roku - 16 lutego 1930 roku.

Choć przedstawienie było w zamyśle autorek dedykowane dzieciom to liczymy, że każdy podróżnik i włóczykij przybywający do Gryfina ma w sobie coś z dziecka - tak samo zresztą jak Tadeusz i Leon, którzy w swojej podróży czasem byli nieco naiwni, ale zawsze ciekawi świata i nowych doświadczeń.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net