Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Maciej Cuske - Kandydaci śmierci

sobota 22.02.2020 godz. 19:00 - Gryfiński Dom Kultury

Maciej Cuske, reżyser filmów dokumentalnych, wraz ze swoim synem i dwójką jego młodych przyjaciół, realizuje od 11 lat w każde wakacje, kolejny odcinek horroru pt. "Kandydaci śmierci". Wszystkie części rozgrywają się na peryferiach miast, w zapomnianych wioskach i opuszczonych tajemniczych lokacjach.

Chłopcy odgrywają w swoich filmach główne role ale często angażują do pomocy i odegrania ról okolicznych mieszkańców. W ten sposób od kilkunastu lat przemierzają i poznają Polskę, od południowo zachodnich Sudetów, przez wschodnie rubieże Podlasia, po północno zachodnio pomorskie tereny nad Odrą. Każdy odcinek bowiem musi się rozgrywać w innym miejscu, odkrywając kolejne sekretne miejsca, takie jak labirynty opuszczonych szybów Tarnowskich gór i tuneli podziemnych miast w Górach Sowich, owiane legendami zakamarki Gór Stołowych, mroczne ruiny zamku krzyżackiego w Nowym Jasińcu ale także największe i przerażające ruiny zamku z XX wieku w Łapalicach, wijącą się w nieskończoność rzekę podczas spływu tratwą i tajemnicze jezioro kryjące mroczną tajemnicę pod powierzchnią wody. Te i inne niezwykłe miejsca będzie można zobaczyć na spotkaniu we fragmentach ich filmów.

Autorzy opowiedzą również o swoich przygodach, spotkaniach i przeciwnościach oraz o tym jak sobie z nimi radzili. Lub nie... To z pewnością jedyny taki projekt na świecie, realizowany konsekwentnie co roku, w którym autorzy i bohaterowie jednocześnie, zmieniają się z 13-letnich chłopców w pierwszym odcinku, w dojrzałych mężczyzn dzisiaj.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net