Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

wycieczka - Spacer z Doradą Doliną Tywy

sobota 22.02.2020 godz. 09:16 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Zapraszamy Was w niepoczytalną podróż do doliny rzeki Tywy, czyli gryfińskiego Konga. Dolina dolnej Tywy jest ważnym korytarzem ekologicznym pomiędzy parkiem krajobrazowym Doliny Dolnej Odry, a Ostoją Ptasią Natura 2000 Jeziora Wełtyńskie. Raz jest rzeką łąkową, raz leśną, a raz wręcz górską. Z biegiem zmian klimatycznych Tywa ledwo spływa, natomiast swym urokiem powala o każdej porze roku. Uchodzi na południe od Gryfina do kanału zrzutowego wód pochłodniczych z Elektrowni Dolna Odra zwanego Ciepłym Kanałem, który uchodzi zarazem do Odry Wschodniej.

- Przemierzymy góry i doliny oraz połacie, zatapiając się w unikalne i monumentalne pomniki przyrody. Odwiedzimy miejsca historyczne, jak i abstrakcyjne. Pojawią się ścieżki edukacyjne, punkty widokowe oraz pola pełne ziół i przypraw. Będziemy przytulać drzewa. Trafimy do miejsca doznań oraz uniesień miłosnych. Następnie odwiedzimy międzyodrzańskie czaple, aby na sam koniec trafić do gryfińskiego lasku na swobodną lewitacje czyli bardzo kulturalne hamakowanie na Włóczykiju.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net