Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Michał Zygmunt - Dzikie Rzeki - Słuchanie w Ciemnościach

czwartek 20.02.2020 godz. 19:30 - Gryfiński Dom Kultury

Pokaz dźwięków natury prezentujący odgłosy natury zarejestrowane w rozlewiskach rzek. Nagrania prezentować będą najciekawsze zjawiska dźwiękowe- prezentujące fenomen Dzikich Rzek od ich górskich źródeł przez dorzecza po bałtyckie przestrzenie ujścia. Punktem wyjścia są serią specjalnie wykonanych nagrań terenowych realizowanych w miejscach szczególnych, na rozlewiskach Biebrzy w Puszczy Białowieskiej, Tatrzańskim Parku, w dorzeczu Sanu, Wisły, Odry, rezerwatów przyrody (Suwalszczyzna, Mazury, Podlasie, Stawy Milickie ect).

Nagrania zrealizowane przy pomocy specjalistycznego sprzętu nagraniowego, mikrofonów kierunkowych, kontaktowych, hydrofonów, rejestratorów częstotliwości niesłyszalnych dla ludzkiego ucha.Dzięki temu możliwe do usłyszenia stają wysokiej jakości dźwięki często niesłyszalne dla ludzkiego ucha, zapisy podwodnych dźwięków, fal akustycznych, ale i mikrofonów pozwalających usłyszeć naturalne pejzaże dźwiękowe charakterystyczne dla fenomenu przyrodniczego rzeki. Dźwiękowa podróż od źródeł aż do ujścia rzeki przenoszą słuchaczy w świat dzikiej natury, w rytm wschodów i zachodów słońca, przez zimowe odgłosy lodu i kry, po wielkie kolonie dzikiego ptactwa, wiosenne wylewy, pełne subtelnych słowiczych treli, przez jelenie rykowiska i zlotowiska dzikich gęsi, żurawi po pełne ptasiego życia ujścia rzek i bałtycką morską przyrodę.

Dzikie Rzeki - Słuchanie w Ciemnościach to prezentacja wybranych nagrań terenowych razem z opowieścią autora obiecują niebanalną rozrywkę w świat wyobraźni i relaksu.

Michał Zygmunt - gitarzysta i kompozytor, autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy Dzikie Rzeki, Harmonia Natury dla WWF Polska). Pomysłodawca serii Odra Guitars - instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Tworzy muzykę teatralną, filmową, ilustracyjną oraz słuchowiska. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net