Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Kuba Bogdański, Michał Ilczuk - Niezdobyte szczyty Pakistanu - ziemniaki atakują

piątek 21.02.2020 godz. 19:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Kiedy w 2018 roku zastanawialiśmy się nad górskim celem na kolejną podróż, Kuba przypomniał sobie a artykule na temat Karakorum, gdzie znajdują się jeszcze dziesiątki niezdobytych szczytów. Sam Pakistan siedział w naszych głowach odkąd zobaczyliśmy prezentację Robba Maciąga na Włoczykiju 2013. Gdy okazało się, że wujek Google nie pokazuje żadnych informacji na temat docelowej doliny Dih - klamka zapadła - musieliśmy sprawdzić czy polskie ziemniaki potrafią przetrwać w takich warunkach.

Nasza podróż zaczęła się od spotkania z Panem Jerzym Walą w Krakowie. Kiedy opowiadał nam o tamtych terenach i przekazał opracowanie na temat gór Khunjerab - poczuliśmy się, jak posiadacze mapy skarbów. Kilka tygodni później byliśmy w Pakistanie, gdzie po stu kilometrowym trekkingu dotarliśmy do Doliny Dih. Naszym celem był niezdobyty szczyt Dih Sar (6200 lub 6363 m).

Na prezentacji opowiemy o próbie zmierzenia się z nowymi terenami i dziewiczą górą. Będzie o tęsknocie za kanapką z serem, o tym jak można pomylić góry ale przede wszystkim o niesamowitych terenach Karakorum i tamtejszych mieszkańcach, bez których nasza podróż nie doszłaby do skutku.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net