Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Kamila Kielar, Krzysztof Story - Aral. Kropla w Morzu

niedziela 23.02.2020 godz. 14:00 - Gryfiński Dom Kultury

Opis: Pustynia, której nie powinno być. Pustynia, którą myśmy zrobili. Dziesiątki kilometrów słonego pustkowia, które kiedyś było czwartym największym jeziorem świata. Niedawno, jeszcze 60 lat temu. Później rzeki pocięliśmy kanałami, jezioro zamieniliśmy na bawełnę. Myśleliśmy, że wytrzyma. Nie wytrzymało. Gdy wyschło zmienił się ruch obrotowy Ziemi, a pył z jego dna znajdowaliśmy na innych kontynentach. Na piasku przy dawnym porcie, sto kilometrów od wody, stoją zardzewiałe kutry. Są jak lekcja, której nigdy nie odrobiliśmy.

Spędziliśmy ponad miesiąc nad brzegami Morza Aralskiego - miejsca jednej z największych katastrof ekologicznych XX wieku. Towarzyszyły nam rowery, zimowe biwaki, zachody słońca, bezkresne stepy i wielbłądy. Były długie wywiady, trudne pytania i reporterska uważność. A przede wszystkim było pytanie: Czy rozumiemy przyrodę na tyle, by nad nią panować? Czy my w ogóle coś rozumiemy?

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net