Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Jurek Arsoba - Kobiety Japonii - od popiołu do tęczy

niedziela 23.02.2020 godz. 20:30 - Namiot Włóczykija

Jak kształtowała się pozycja i rola kobiet w społeczeństwie Japonii na przestrzeni wieków? Jaki los czekał staruszki dawniej a czy dzisiaj jest inaczej? "Dobra żona, mądra matka" to slogan czy ideał, który pomógł kobietom? A czy trudno jest im dzisiaj zdobyć dobrą pracę? Kto rządzi w japońskim domu i czy chciałybyście się znaleźć na miejscu japońskiej kobiety? Kim były naprawdę gejsze i czym różniły się od maiko, a jak to wygląda dzisiaj? Dlaczego dorosłe kobiety zachowują się i ubierają jak nastolatki i jak wygląda japońska lolitka? Czy szkolne mundurki mogą być sexy i czy jest jeszcze coś w Japonii, co nie jest kawaii? Jakie są standardy urody i ubioru? Dlaczego dziewczęta mają często krzywe zęby, koślawe nogi i buty za duże o kilka numerów? Dlaczego w metrze wprowadzono wagony tylko dla kobiet? Czym jest wiązanie kobiety sznurami? Torturą, deprawacją, rozkoszą czy sztuką?

Na te pytania i wiele innych postara się odpowiedzieć Jurek Arsoba, który Japonii przygląda się z niesłabnącym zainteresowaniem i fascynacją od dawna. Zdjęcia które zaprezentuje wykonał w czasie kilkunastu podróży po tym niezwykłym archipelagu.

Jurek Arsoba - od najmłodszych lat łączył zainteresowania techniczne z humanistycznymi. Studiował automatykę przemysłową i cybernetykę, później teologię i filozofię. Zajmował się elektroniką, fotografią reklamową i albumową, projektowaniem plakatów teatralnych, grafiką komputerową, dtp, filigrafiką i malarstwem olejnym, handlował papierami ozdobnymi i czerpanymi, prowadził sieć punktów kserograficznych, organizował festiwal teatrów studenckich i rajdy na orientację. Był mimem i dyrektorem teatru pantomimy, operatorem kamery telewizyjnej, wydawcą poezji. Od 2008 r. jest organizatorem turystyki, pilotem i przewodnikiem autorskich wypraw i wycieczek pod własną marką Arsoba Travel. Lubi podróże i włóczęgę, koty, fotografię, kino i fantastykę naukową, jazz.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net