Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Małgorzata Jarmułowicz, Zygmunt Leśniak - Indonezja - między życiem a śmiercią

niedziela 23.02.2020 godz. 17:30 - Namiot Włóczykija

Małżeństwo podróżników z Gdańska wraca do Gryfina, żeby opowiedzieć o fascynujących kontrastach, jakie odnaleźli w wielokrotnie eksplorowanej przez nich Indonezji. Od lat niezmordowanie szukają tam doświadczeń niekonwencjonalnych lub wręcz ekstremalnych, a takich dostarczają w tym niezwykłym wyspiarskim kraju i natura, i ludzie.

Gdzie woda, tam życie - w poszukiwaniu ludów, których życie jest nierozerwalnie związane z wodą, ruszymy więc w fotograficzno-filmową podróż na wyspę Sulawesi, do morskich "cyganów" Bajo i na bajeczne rafy koralowe archipelagów Wakatobi i Togean. Indonezyjska natura miewa jednak również śmiercionośne oblicze, przygotujmy się więc na spotkanie z najdziwniejszym wulkanem świata, który od czternastu lat jest przekleństwem Jawajczyków. Jeszcze dziwniejsze okażą się kulturowe strategie celebrowania i oswajania śmierci, praktykowane od wieków przez lud Toraja z Sulawesi i przez mieszkańców wyspy Sumba. Wróżby z wątroby bawoła podczas krwawego rytuału pogrzebowego? Rodzinna biesiada przy otwartej trumnie ze szczątkami babci? Czemu nie, skoro właśnie tego chcą duchy przodków i tradycja. This is Indonesia!

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net