Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Ania i Piotr Mojżyszek - Szlakiem herbaty (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

czwartek 20.02.2020 godz. 09:00 - Gryfiński Dom Kultury

Wyruszamy w podróż po świecie szlakiem herbaty. Naszym przewodnikiem będzie nos i podniebienie. Podczas warsztatów herbacianych "Szlakiem herbat" zajrzymy do herbaciarni, do domów, na ulicę i wdrapiemy się na górskie plantacje. Powąchamy, posmakujemy i dotkniemy herbacianych liści camelii sinensis. Prześledzimy proces powstawania herbaty i postaramy się zrozumieć, co to takiego ta fermentacja - tak ważna dla człowieka. Skosztujemy kilku rodzajów rodzajów, specjalnie przygotowanych herbat z oryginalnych naczyń. Poznamy morze herbaty i będziemy na nim bezpiecznie nalewać (i rozlewać) herbatę. Nauczymy się też prawidłowo trzymać czarki i na przekór dobremu wychowaniu - głośno siorbać. Na koniec każdy z wielu składników skomponują swoją autorską mieszankę i zabierze do domu.

Ania i Piotr Mojżyszek z etnologiczną wnikliwością starają się opowiadać o ludziach, ich kulturze i życiu. Od kilku lat realizują wspólnie projekt Opowiadamy o świecie. Piszą, prowadzą warsztaty etnologiczne i realizują filmy dokumentalne.

www.opowiadamyoswiecie.pl

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net